Programmid

Kutsu muuseum külla!

KLASSITUBA KOHVRIS

Milliseid õppeaineid õpiti rohkem kui sada aastat tagasi? Aga mis õppevahendeid tollel ajal kasutati? Tegelikult mahub kogu kool ära ühte kohvrisse! Kohvritunnid sobivad näitlikustama neid tunde, kus on juttu Oskar Lutsu „Kevadest" ja vana aja koolist. Lisaks saate ülevaate 19. sajandi lõpu Eesti haridussüsteemist, lugeda gooti kirja, rehkendada ning kirjutada krihvliga.

Kestus: 45 minutit

Grupi suurus: kuni 45 inimest

Hind: 54.00 € grupi kohta (lisandub transpordi kulu 0.78 €/km) 

Tere tulemast Palamusele!

KIHELKONNAKOOLIAEGNE HOONESTUS

Jalutuskäik giidiga endises kihelkonnakeskuses, kus külastajad saavad ülevaate Lutsu-aegse Palamuse elu-olust.

Kestus: 45 min

Grupi suurus: kuni 45 inimest

Hind: 1.50 €

PALAMUSE LOODUS- JA KULTUURILUGU

Jalutame Palamuse loodus- ja kultuuriloolisel rajal. (Kirik ja kirikumõis, veskijärve äärne kallas, Goldbergide aed ja Viru org). Osalejad saavad kaasa ka õpperaja voldiku.

Kestus: 1 h 30 min

Grupi suurus: kuni 45 inimest

Hind: 2.10 €

KIIRE JOOKS PAUNVERES

Välejalgseil on võimalus üles leida kolm elukohta, kus neiu Adele omal ajal elas. Lisaks tuleb üles otsida veel kaks Palamusele iseloomulikku objekti. Soojenduseks antakse ristsõna, mille  lahenduses peitub Palamuse kaardi asukoht. Kui see leitud, lastaksegi kõik Kiired teele. Parimatele aukirjad.

Kestus: 1 h 30 min

Grupi suurus: kuni 45 inimest

Hind: 2.10 €

Ainult täiskasvanutele! PAUNVERE FILMIRADADEL

Kõik oleme ju näinud legendaarseid Lutsu teostel põhinevaid filme „Kevade", „Suvi" ja „Sügis". Millised need paigad aga tegelikkuses välja paistavad? Paunvere filmiradadel külastamegi nende filmidega seotud paiku. Kalmistul räägime ka „Kevadest" tuntud prototüüpidest ning vaatame üle ka Oskar Lutsu sünnikoha Järvepera külas. Nojah, aga kes poleks kuulnud Tootsi südamepööritust ravinud „Punsli elist"? Filmiradadelt naasnuna saate ka seda maitsta!

Kestus: kuni 1,5 tundi. (Kalmistule ja Lutsu sünnipaika sõidame koos grupi transpordiga)

Grupi suurus: kuni 45 inimest

Hind: 3.30 €