Üks teema, millest paljud inimesed eemale hoiavad, on hasartmängud. Ometigi on kasiinod Eestis kõikjal – võta mistahes ajaleht lahti ning näed mõnda vilkuvat bännerit.
Ma nõustun sellega, et hasartmänge tuleb võtta ettevaatlikult, aga samas on fakt ka see, et iga asi võib tekitada inimesele sõltuvust. Hei, isegi raamatute lugemisest võib jääda sõltuvusse.
Aga tulles tagasi raamatute juurde, siis panid hasartmängud mind mõtlema selle osas, milliseid teoseid on kirjutatud kasiinonduse kohta. Muidugi esmajoones tuleb kõigile meelde Fjodor Dostojevski „Mängur“, aga see pole ainus kasiinomaailmast värvikalt rääkiv raamat.
Siin on minu kolm soovitust, mida tasub uurida eriti neil, kes tahaksid rohkem tutvuda kasiinomaailmaga või tahavad lihtsalt silmaringi suurendada.
„Bringing Down the House“ – Ben Mezrich
Selle raamatu peamine võlu on selle reaalsus: raamat põhineb tõsielulool. Mezrichil õnnestus saada MIT nutikate matemaatikute ja inseneride siseringi. Need nutikad kutid töötasid välja peaaegu kuulikindla viisi, kuidas blackjackis kaarte lugeda ning kasutasid seda viisi selleks, et Las Vegases võita miljoneid dollareid!
See raamat kusjuures muutis blackjacki väga populaarseks – paljud inimesed üritasid järgi teha MIT blackjackitiimi edu ja katsetasid samamoodi kaardilugemist.
Tänapäeval pole kaardilugemine enam väga võimalik, kuigi mõned võivad live-kasiinos seda siiski katsetada. Mezrichi raamat on aga väga põnev lugemismaterjal, mis ei räägi mitte üksnes kaardilugemise strateegiast, vaid annab sisevaate kasiinomaailma glamuuri.
„Sex, Lies and Video Poker“ – Bob Dancer
See on raamat, mis ei jõua parimate nimistusse just eriti tihti. Videopokker iseenesest pole kõige glamuursema kõlaga, ehkki ka see valdkond on üsna konkurentsirohke. See konkreetne raamat osutus aga nii populaarseks, et Dancer kirjutas sellele isegi järje.
Raamat räägib mehest, kes hakkab õppima videopokkerit selleks, et avaldada muljet oma silmarõõmule. Oma teekonnal tutvub mees paljude põnevate inimestega ja satub selliste kogemuste osaliseks, mida ta eales ei pidanud võimalikuks.
See pole küll kõige geniaalsem raamat ning ei pruugi olla eriti sobiv selleks, et vändata mõni glamuurne teleseriaal selle põhjal, kuid tänu Danceri videopokkerioskustele on see väga autentne vaade kasiinomängurite maailma.
„Titanic Thompson“ – Kevin Cook
Kas sulle meeldivad lood, mis kõnelevad vanemast ajastust ning räägivad lähemalt Ameerika kunagisest glamuurist? Sel juhul sobib sulle see raamat.
Tegemist on biograafilise looga, mis räägib legendaarsest mängurist Titanic Thompsonist, kes reisis üle terve Ameerika, tehes pööraseid panuseid ja kihlvedusid. Oma teel kohtab ta kuulsuseid, filmistaare ja väga kurioosseid olukordi. Kogu lugu on pakitud kokku suurepäraselt ja on nii köitev, et sa ei saa raamatut isegi käest ära panna. Absoluutselt hädavajalik lugemismaterjal igaühele, kes tahab lähemalt tutvuda kasiinomaailma ajalooga!
Kelly
Hei, mina olen Kelly ja ma olen kõige suurem raamatukoi, keda sa kohata võid! Oma tagasihoidlikus blogis kirjutan kõigest, mis puudutab nii Eesti kui välismaa kirjandust, muuseumeid ja muudest teemadest, mis on muidu natuke "nohiklikud". 🙂