Mõned raamatud on lihtsalt tõelised klassikud, mida võid lugeda kümneid kordi ning ikka mitte kunagi tüdineda. Paljud sellistest raamatutest kuuluvad ka meie kirjandustundide juurde.
Allpool toon välja mõned raamatud, mis minu arvates võiksid sinu raamaturiiulil kindlasti olemas olla.
Nagu mulle tavaks, siis raamatud on nimetatud inglisekeelse pealkirja järgi, sest mulle kohe üldse ei meeldi lugeda eestikeelseid versioone, seega soovitan inglisekeelseid trükke.
1. „A Christmas Carol“ – Charles Dickens
Kas planeedil on üldse keegi, kes EI teaks lugu Scrooge’ist? Teadupärast oli Scrooge väga jõukas mees, kelle süda oli külm nagu arktika. Jõuluõhtul sai ta aga külastuse jõuluhingelt, kes näitas Scrooge’ile õige raja kätte.
See on kõige ehedam jõulumeeleolu lugu!
2. „Jane Eyre“ – Charlotte Bronte
„Jane Eyre“ on tohutult oma ajast ees. Bronte räägib raamatus ühiskonna standarditest, iseseisvatest naistest, armastusest… Nii veider kui see ka pole, oleks võinud arvata, et tänaseks päevaks on „Jane Eyre“ juba vananenud raamat, kuid kõik raamatus olevad mõtted on asjakohased ka tänapäeval.
3. „Moby Dick“ – Herman Melville
Seiklused, tormine meri, õnnetused, meeleheide… Moby Dick on enamat kui lihtsalt raamat. Melville’i klassik on midagi, mida tasub kindlasti lugeda, kui sulle meeldivad seikluslood. Raamat on kusjuures ütlemata sügavamõtteline.
4. „The Catcher in the Rye“ – J. D. Salinger
„Kuristik rukkis“ on üks kõige mõjukamaid raamatuid kogu ajaloos ja samal ajal ka väga laialdaselt keelatud raamat. Raamatu peategelane üritab vältida seda, et lapsed suureks kasvavad ja kukuvad täisealisuse „kuristikku“.
5. „The Great Gatsby“ – F. Scott Fitzgerald
See raamat on paljudele ilmselt tuntud filmi pärast, kus Leonardo DiCaprio mängis peaosa. Raamat räägib miljonär Jay Gatsbyst ja tema kurioossest elust, mis on täis ahnust, eelarvamusi ja koorekihi elu. Kahtlemata üks parimaid raamatuid, mis illustreerib materialistliku elu võlusid ja tohutult suuri valusid.
6. „Pride and Prejudice“ – Jane Austen
Kombed, moraal, staatus, abielu – Jane Austeni raamat on niivõrd rikkalik ja õpetlik, et teist sellist ei ole ja ilmselt ka ei tule. Kui oled seda lugenud, tead väga hästi, mida ma mõtlen!
7. „The Picture of Dorian Gray“ – Oscar Wilde
Dorian Gray portree on minu SUURIM lemmik! See on nii õpetlik, täis moraali, valu… Pole piisavalt sõnu selle kirjeldamiseks. Tänapäevases Instagrami ja suunamudijate maailmas on see raamat lausa valusalt tabav.
8. „To Kill a Mockingbird“ – Harper Lee
„Tappa laulurästast“ räägib lapselikust süütusest ja sellest, kuidas hea ja halb maailmas koos eksisteerivad. Laulurästas sümboliseerib süütust ning kogu raamatu dilemma seisneb selle ümber, kas on võimalik hoida alles oma naiivset puhtust, isegi, kui maailm on täis rassismi ja eelarvamusi.
Kelly
Hei, mina olen Kelly ja ma olen kõige suurem raamatukoi, keda sa kohata võid! Oma tagasihoidlikus blogis kirjutan kõigest, mis puudutab nii Eesti kui välismaa kirjandust, muuseumeid ja muudest teemadest, mis on muidu natuke "nohiklikud". 🙂